Mobil Erişim

Uzaktan Eğitim ile verilecek olan Zorunlu Ortak Derslerinize, İOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan veya diğer cihazlarınızı kullanarakta erişim sağlayabilirsiniz. Mobil cihazlar yardımı ile internete bağlanılan  her yerden ders içerikleri, canlı dersler vb. metaryallere mobil uygulamaları kullanarak ulaşabilirsiniz. Tüm uygulamaların, akıllı telefonlarınıza uygun indirme linkleri aşağıda verilmiştir.

 

- WEB BROWSER

      Telefonunuzda kullandığınız Web tarayıcısının  adres alanına, https://lms.igdir.edu.tr yazıp ardından gerekli bilgilerinizi girerek kayıtlı sanal sınıflarınıza yani ders eğitmenlerinizin daha önceden yapmış olduğu derslere ve diğer kaynaklarınıza erişim sağlayabilirsiniz. 

      

- PERCULUS

      Sanal derslerde ses ve görüntü özelliği PERCULUS modülü üzerinden gerçekleşmektedir. Derslere katılım sağlamanız işin akıllı telefonlarınıza PERCULUS uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

      Android İçin

      İOS İçin

- ALMS

    Öğretim Yönetim Sistemi (LMS) üzerinden, ders programınıza belirlenen saatlerde canlı derslere katılabilir ve çeşitli materyallere ulaşabilirsiniz aynı zamanda forum, mesaj gibi özellikleri kullanarak ders hocalarınız ve arkadaşlarınızla da iletişim kurabilirsiniz. Uygulamayı  istediğiniz her ortamda kullanabilir, ders içeriklerinize erişim sağlayabilirsiniz.

     Android İçin

     İOS İçin